صفحه اصلي > مقالات > مقالات علمی 
آخرین مقالات علمی
فضایی برای درنوردیدن مرزهای اخلاقی:
زامبی های شبکه های اجتماعی
رونق گرفتن شبکه های اجتماعی در جهان و به تبع آن ایران، موجی از انسان های مجازی را تولید کرده که از هر موجودی در جهان خطرناکتر به نظر می آیند.
 ١٠:١٨ - چهارشنبه ٢٦ خرداد ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
اقدام و عمل یعنی چه؟
نقش دولت کلیدی است، فعالیت‌های اقتصادی در شرایط فعلی هرچه زودتر باید آغاز شود، توانایی ایجاد ثروت بالقوه موجود است و شاید بتوان گفت امکانات تولید در کمتر نقطه‌ای از جهان به مثابه ما وجود داشته باشد.
 ١٤:٣٦ - پنج شنبه ١٩ فروردين ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
عدالت درجوامع اسلامی وغربی
در ادامه یادداشتی باعنوان عدالت در جوامع اسلامی و غربی به قلم محمد برم دانشجوی رشته علوم سیاسی را ملاحظه می نمایید
 ١٦:١٥ - سه شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
حيازدايي در شبكه‌هاي اجتماعي
چه روابطی در محیط مجازی غیر ضروری است؟
چه بخواهیم و چه نخواهیم در ارتباطات مجازی باید تقوا و مراقبت نفس بیشتری داشته باشیم؛ چراكه قطرات آب كم كم و آرام آرام می‌تواند از سختی سنگ بگذرند و آن را تحت تاثیر قرار دهند
 ١٠:١٧ - شنبه ٩ آبان ١٣٩٤ - نظرات : ٠متن کامل >>
چرا و چگونه نباید در کنار موبایل خوابید؟
اختلال در خواب یکی از مشکلات رایج دنیای امروز است، به‌طوری که از هر سه نفر یک نفر در جهان از مشکل کم ‌خوابی رنج می‌برد. در این میان پیشرفت علم و تکنولوژی نیز به‌خوبی از عهده حل این مشکل برنیامده و حتی می‌توان ادعا کرد که گاهی خود تکنولوژی نیز به این بی‌ خوابی‌ها دامن زده است.
 ٠٩:٤٠ - چهارشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله ای در باره فواید معنوی مسجد
يكى از فوايدهاى بسيار با ارزش به نظر من براى انسان اين است كه انسان در مسجد اين لياقت و شايستگى را پيدا مي‌كند كه صدها درود و سلام بوسيله فرشتگان ملكوتى بر او فرستاده مي‌شود. بدون شك در هيچ جاى جهان، چنين مكانى وجود ندارد كه ملكوتيان بر زمينيان درود بفرستند.
 ١٠:٢٣ - يکشنبه ٤ آبان ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
انار و هزاران معجزه درمانی/پیشگیری از بیماریهای قلبی و سرطان با انار
انار سرشار از آنتی اکسیدان است و به همین دلیل در پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان ها موثر است. این میوه را می توانیم به عنوان یک آنتی سرطان به خصوص در سرطان های پروستات و سینه معرفی کنیم.
 ١٠:٢٦ - چهارشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
ایران رتبه 15 مصرف روغن پالم در جهان را داراست/ استفاده روغن پالم در شیر و ماست تخلف است.
دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران با بیان این که، ایران رتبه 15 مصرف روغن پالم در جهان را به خود اختصاص داده است گفت: استفاده روغن پالم در شیر و ماست پر چرب تخلف است، چرا که مردم به طور روزانه و مداوم از این محصولات به شکل های مختلف استفاده می کنند.
 ١١:١٩ - شنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
احیای طب اسلامی نیازمند مشارکت جدی علمای حوزه علمیه است
یک محقق طب اسلامی احیای این علم را نیازمند ورود جدی علمای حوزه علمیه به این حیطه دانست و گفت: منابع اصلی طب اسلامی در قرآن، سنت و حدیث است و بهره برداری از آن نیاز به تخصص دارد.
 ١١:٢ - شنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
باج گیری عاطفی
تمایل برخی والدین مبنی بر صرف هزینه های سنگین برای کلاسهای فوق برنامه فرزندان خود به ویژه آنهایی که یک فرزند دارند، اظهارداشت: اولین اشتباه اساسی را والدینی مرتکب می شوند که فکر می کنند با صرف هزینه های گزاف و کلاس های نقاشی، موسیقی، سفالگری، انواع زبان های خارجی و ... می توانند کودکانی استثنایی تربیت کنند.
 ٠٨:٢٩ - شنبه ١٨ مرداد ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
کم خونی
کم خونی
کم خونی فقر آهن شایع ترین نوع کم‏ خونی است که در دنیا وجود دارد. در واقع کم‏ خونی می تواند به دلیل فقر آهن باشد و یا علامت یک بیماری مهم نظیر انواع سرطان ها، کم کاری تیروئید، روماتیسم مفصلی و غیره باشد.
 ١٠:١٦ - دوشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
ده باورغلط درمورد شیر
ده باورغلط درمورد شیر
شیر و محصولات لبنی در طول تاریخ همیشه جزء خوراکی های لازم و ضروری برای حفظ سلامت آدمی به شمار آمده اند. شیر تنها یک نوشیدنی نیست بلکه می توان آن را به عنوان یک غذای کامل هم درنظر گرفت. با این حال برخی اوقات از گوشه و کنار اخبار و شایعه هایی را می شنویم که ما را در مصرف این نوشیدنی گوارا و سایر لبنیات دچار تردید می کند. این باورها قرن هاست که در میان مردم رواج پیدا کرده اند اما بیشتر آنها ریشه علمی ندارند. در این مطلب به۱۰ مورد از آنها اشاره می کنیم و می بینیم درست هستند یا نه.
 ٠٩:٥ - دوشنبه ٨ ارديبهشت ١٣٩٣ - نظرات : ٠متن کامل >>
راهکارهایی برای داشتن یک گوشی پرسرعت
استفاده از تجهیزات دیجیتالی روز به روز بیشتر می شود. اضافه شدن کاربران جدید، تغییر و تعویض دستگاه های دیجیتالی توسط کاربران قدیمی و... باعث شده تا این روزها کاربران این لوازم وابستگی بیشتری به این تجهیزات پیدا کرده و به نوعی برخی از خصوصیات رفتاری آنها تحت تاثیر استفاده بیش از حد از این لوازم قرار گیرد.
 ١٠:٤٣ - شنبه ٢٥ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
این عکاســــــان اسناد
چه اسکنری بخریم و به چه نکـــــــاتی در هنگام خرید، دقت کنیم
 ١٠:٤١ - شنبه ٢٥ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
هکرها در کمین هستند، مراقب باشید!
روزبه روز بیشتر به امکانات و فناوری های دنیای دیجیتال وابسته می شویم، غافل از این که فناوری های دیجیتال که به یکی از نیازهای روزمره زندگی مان تبدیل شده اند کم کم بلای جانمان می شوند.
 ١٠:٣٤ - شنبه ٢٥ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
تولد در دنیای مجازی
راهکارهایی برای راه اندازی یک وبلاگ شخصی
 ١٠:٢٩ - شنبه ٢٥ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
دسترسی به اینترنت بی سیم
فراهم کردن دسترسی به اینترنت برای ۱.۳میلیارد نفر بویژه در موقعیتی که این جمعیت به صورت ناهمگن در یک کشور پخش شده باشند کار دشواری است. این مساله مهم ترین چالش فنی پیش روی دولت چین برای افزایش ضریب نفوذ اینترنت در این کشور است.
 ١٠:٢٥ - شنبه ٢٥ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
تیغ اتهام، زیر گلوی هولمز
«مدارک شرلوک هولمز» یک بازی ماجرایی خوب است، که البته تا حدودی همان ابتدا با شخصیت پردازی و صداپیشگی افتضاح سه کودکی که آغازگر داستان هستند شما را دلسرد می کند. به هرحال وقتی به نسخه قبلی شرلوک هولمز نگاه می کنیم، می بینیم جدیدترین ساخته شرکت Frogwares واقعا ارزش دیدن دارد و بوضوح مشخص است که انتقاداتی که از نسخه قبلی بازی شده بود، موثر واقع شده است.
 ١٤:٣٧ - چهارشنبه ٢٢ آذر ١٣٩١ - نظرات : ٠متن کامل >>
اوقات شرعی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
تقویم
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 2441
 بازدید امروز : 725
 کل بازدید : 721377
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 2.65